Beklenen Son Yakındır, Hazır Mısınız?

"...Çünkü beklenen zaman yakındır. Kötülük yapan, yine kötülük yapsın. Kirli olan, kirli işlerini sürdürsün. Doğru olan, yine doğruyu yapsın. Kutsal olan kutsal kalsın. İŞTE TEZ GELİYORUM! Vereceğim ödüller yanımdadır. Herkese yaptığının karşılığını vereceğim. ALFA ve OMEGA, birinci ve son BEN'im" (Vahiy 22:10-12).

Adem ve Havva'nın günaha düşüp cennetten kovulmalarından sonra Tanrı insanlığı sonsuz cehennem yargısıyla başbaşa bırakmadı. Onlar için bir kurtuluş planı hazırladı. Pek çok peygamber göndererek insanların Kendisine dönmeleri ve tövbe etmeleri için çağrıda bulundu. Biricik Oğlu Mesih'i dünyamıza göndererek günahlı insana kurtuluş yolunu açtı. İncil Müjdecileri, İsa Mesih'e iman ederek günahlı yollarından dönüp tövbe etmeleri ve sonsuz yaşama kavuşmaları için kurtuluş müjdesini her dönemde insanlara ilettiler ve iletmeye devam etmektedirler. Ama ne yazık ki pek çok insan Tanrı'nın kendileri için sağlamış olduğu bu kurtuluşu reddetti; O'na sırtlarını çevirdiler ve sonsuz kurtuluştan mahrum kalarak bu dünyadan göç ettiler.
Ne kadar korkunç bir durum! Sonsuzluğu o korkunç yerde geçirmek zorunda kalacaklar. Artık geri dönüşleri olmayacak, çünkü bu dünyada yaşarken RAB'be sırt çevirip O'nu reddederek seçimlerini yaptılar!

Bugün Tanr'nın tüm günahlı insanlığa olan kurtuluş çağrısı hâlâ devam etmektedir. RAB her insanın kurtulmasını ve sonsuza dek Kendisiyle birlikte yaşamasını ister, ama hiç kimseyi zorlamaz, baskı yapmaz. Herkes bu dünyadayken, sonsuzluğu nerede geçireceğini vereceği kararla kendisi belirleyecektir. Herkes yaptıklarının karşılığını RAB'den alacaktır. İsa Mesih'i RAB ve Kurtarıcısı olarak yaşamlarına alan herkes kendisini RAB'bin gelişine hazırlamalıdır. RAB bizlerin Kendisine itaat etmemizi, kutsal bir yaşam sürerek adına yücelik getirmemizi istemektedir. O'nun gelişi yakındır. O gelmeden, bizler O'na gidebiliriz. Hiç kimsenin yarın için yaşama garantisi yoktur.
RAB ile yüzleşmeye HAZIR MIYIZ?

(Suna Uysal)


Yorumlar - Yorum Yaz